Photoderm NUDE Touch Mineral SPF 50+ Claire

Минерална заштита од сонце со ефект на "голa кожа"

Класична заштита

Комбинирана до мрсна кожа Алергии на хемиски филтри

SUN ACTIVE DEFENSE

За кого?

Возрасни, Тинејџери

Кои се состојките ?

Погледнете го составот
Наградувано

Докажана ефикасност

Значителен матирачки ефект до 8 часа. *

-100% минерални филтри
-Овозможува многу висока УВА/УВБ заштита
-Овозможува мат ефект до 8ч благодарение на неговите апсорбирачки прашоци
-Го воедначува и зајакнува сјајот на тенот со ефект на гола кожа
-Ги намалува несовршеностите
-Екстра лесна текстура, совршено се вклопува со кожата
Одлична подносливост - Некомедогено - Многу отпорно на вода

Погледнете го изворот

Сите BIODERMA производи се формулирани во согласност со екобиолошките принципи, кои се во срцето на NAOS пристапот за почитување на кожата како екосистем и зачувување на нејзиното здравје, долготрајно.

ејство

Комбинираната до мрсна кожа може да страда од непријатни лезии како темни дамки, лузни или црвени дамки. За време на изложување на сонце, овие кожни нарушувања се влошуваат. Темните дамки се појавуваат уште потемни, порите се повидливи, а црвените дамки се враќаат во полн замав.


Photoderm NUDE Touch SPF50+ е прилагоден за КОМБИНИРАНА ДО МРСНА КОЖА:


1. Заштитува од УВБ и УВА зраци и видлива светлина со 100% минерални филтри за заштита од сонце. Покрај тоа, наместо преоптоварување на кожата со филтри, SUN ACTIVE DEFENSE технологијата на BIODERMA ги зајакнува способностите за самоодбрана на кожата од биолошките влијанија на УВА. Високо-технолошката заштита од сонце комбинира УВ филтри и патентирана биолошка заштита која го подобрува капацитетот на кожата да се брани за да помогне во одржување на долготрајна грижа за нејзиното здравје на сонце.


2. Технологија  NUDE Touch:

- По нанесувањето, испарливите агенси испаруваат создавајќи исклучително лесна формула.

- Свиленкастото нанесување овозможува пигментите и филтрите рамномерно да се распределат низ кожата за совршено заштитен, изедначен тен.

- Хидратантните агенси продираат во површинските слоеви на кожата, создавајќи место за дејство против сјај со прашкаст, мат финиш.


3. Патентот Fluidactiv™ во комбинација со каприлоил глицин го регулира квантитетот и квалитетот на себум произведен ден за ден и со тоа ја спречува појавата на несовршености. За совршено да одговара на потребите на комбинираната до мрсна кожа, салицилната киселина ја измазнува текстурата на кожата и го зајакнува сјајот на тенот.

Face Лице
Neck Врат
Производ на Bioderma како да се користи производот чекор по чекор
Производ на Bioderma како да се користи производот чекор по чекор

За секојдневна употреба

  • Чекор 1 Протресете добро пред употреба.
  • Чекор 2 Користете откако ќе ја нанесете хидратантната нега на кожата. Нанесете рамномерно пред изложување на сонце (нанесувањето мала и недоволна количината на производ го намалува нивото на заштита).
  • Чекор 3 Аплицирајте често, пред и по пливање, триење или спортски активности.

Нанесете на здрава кожа. Возрасни. Преголемата изложеност на сонце може да го оштети здравјето.

Работиме секојдневно на влијанието на нашите производи врз надворешната средина. Повеќето од нашите производи се направени од пластика и може да се рециклираат. Сите наши надворешни амбалажи се направени од хартија од одржливо управувани шуми. Погледнете ги локалните упатства за сортирање за да го рециклирате вашиот производ најсоодветно.

Не сите типови на кожа реагираат на ист начин на сончево зрачење затоа што секој поединец има своја фотосензитивност, карактеризирана со својот фототип. Комбинираната до мрсна кожа се карактеризира со прекумерно производство на себум или во Т-зоната (комбинирана кожа) или на целото лице (мрсна кожа), што може да биде придружено со појава на неправилности.

Tested under dermatological and ophtalmological control

 Го изедначува тенот 

Создава ефект на совршена кожа: 89% (1)

Погледнете го изворот

Ефект против мрсен сјај
Значителен мат ефект за време од 8ч (1)

Ги намалува несовршеностите
По 21 ден се намалуваат несовршеностите (2)

Погледнете го изворот

Овој производ е формулиран според екобиолошкиот пристап на NAOS лабораториите. Во срцето на овој производ:

SUN ACTIVE DEFENSE: високо технолошка заштита од сонце, засилена против УВА зраци. Комбинација од УВ филтри и биолошка заштита која ја подобрува способноста на кожата за самоодбрана, долготрајно.

Промените во флуидноста на себумот можат да бидат одговорни за појава на неправилности на кожата. Овој патентиран комплекс се бори против згуснувањето и оксидирањето на себумот, со цел да не се запушат порите и да се минимизира ризикот од појава на акни. Овој патент од NAOS истражувачкиот центар е дизајниран во Aix-en-Provence и развиен во нашите лаборатории.

Погледнете ја листата на состојки