BIODERMA е бренд изграден врз екобиологија. Екобиологијата е во срцето на пристапот на NAOS. Со овој пристап се почитува кожата како екосистем со цел да се зачува нејзиното здравје. Долготрајно. www.naos.com

  Фотографија на производот BIODERMA, Sensibio H2O 500ml, мицеларна вода за чувствителна кожа

  Секојдневен чистач без измивање

  Чувствителна кожа Нормална кожа

  Micellar технологија

  Sensibio H2O

  Чиста, природна кожа, смирена и ослободена од шминка и загадување.

  За кого?

  Возрасни, Тинејџери

  Фотографија на производот BIODERMA, Atoderm huile de Douche 1L, масло за туширање за сува кожа

  Секојдневен чистач кој се измива

  МНОГУ СУВА, ИРИТИРАНА ДО АТОПИЧНА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

  Skin barrier therapy™ патент

  Atoderm Huile de douche

  24 часа хидратација и непосреден комфор веднаш по туширањето.

  За кого?

  За целото семејство (освен предвремено родени бебиња)

  Фотографија на производот BIODERMA, Cicabio Creme 40ml, крем за регенерација на иритирана кожа

  Повремена насочена нега на кожа

  Иритирана оштетена кожа

  Antalgicine™ технологија

  Cicabio Crème

  Обновувачки и смирувачки крем.

  За кого?

  За целото семејство (освен предвремено родени бебиња)

  СЕКОЈДНЕВНА НЕГА НА КОЖА

  МНОГУ СУВА, ИРИТИРАНА ДО АТОПИЧНА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

  Skin barrier therapy™ патент

  Atoderm Intensive baume

  Интензивна нега за обновување на кожата, против чешање. Исклучително смирувачко и ултра хранливо дејство.

  За кого?

  За целото семејство (освен предвремено родени бебиња)

  Секојдневен чистач кој се измива

  Комбинирана до мрсна кожа

  D.A.F. Патент

  Sébium Gel moussant

  Нежен чистач за прочистување на кожата. Ги отстранува нечистотиите, го контролира излачувањето на себум.

  За кого?

  Возрасни, Тинејџери

  Фотографија на производот BIODERMA, Hydrabio Creme 50ml, хидрантен крем

  СЕКОЈДНЕВНА НЕГА НА КОЖА

  Сува до многу сува чувствителна кожа Дехидрирана чувствителна кожа

  Aquagenium™ патент

  Hydrabio Crème

  Хранлив крем кој хидрира и дава сјај на кожата

  За кого?

  Возрасни, Тинејџери

  Серум

  Хиперпигментирана кожа Tâches brunes et pigments irréguliers Дамки од сонце, темни дамки, фотостареење

  LumiReveal™ технологија

  Pigmentbio C-Concentrate

  Интензивен избелувачки концентрат против пигментации со високо технолошки витамин Ц.

  За кого?

  Возрасни

  СЕКОЈДНЕВНА НЕГА НА КОЖА

  Многу суви, иритирани до атопични чувствителни очни капаци

  Skin barrier therapy™ патент

  Atoderm Intensive eye

  Секојдневна 3 во 1 нега за иритирани очни капаци: смирува, обновува и ја отстранува шминката.

  За кого?

  За целото семејство (освен предвремено родени бебиња)

  Секојдневен чистач кој се измива

  Хиперпигментирана кожа

  Патентирана комбинација на активни состојки

  Pigmentbio Foaming Cream

  Ексфолијантен прочистувачки крем за осветлување на кожата уште под тушот.

  За кого?

  Возрасни

  Контакт
  Совет

  Прашања во врска со вашата кожа ?

  Научете подобро да ја разберете вашата кожа за подобро да се грижите за неа. Проблем со акни, црвенило или едноставно прашање.

  Messenger chat

  Понеделник до Петок, од 8.30 до 16.30 ч

  е-мail

  Контактирајте не

  389 2 305 2120

  Понеделник до Петок, од 8.30 до 16.30 ч

  Геолокација на продажно место

  Погледнете ги сите наши понуди и производи достапни во аптека во ваша близина.

  Пронајдете продажно место

  Нарачајте online

  Погледнете ги сите наши понуди и производи достапни од нашите е-партнери.