Детален преглед

2 производи

Тип на производ
Употреба
Нега на кожа и линија
Тип на производ
Тип на кожа
Main target

2 производи

Серум

Хиперпигментирана кожа Tâches brunes et pigments irréguliers Дамки од сонце, темни дамки, фотостареење

LumiReveal™ технологија

Pigmentbio C-Concentrate

Интензивен избелувачки концентрат против пигментации со високо технолошки витамин Ц.

За кого?

Возрасни

Серум

Дехидрирана чувствителна кожа

Aquagenium™ патент

Hydrabio Sérum

Концентрат кој дава моментална и долготрајна хидратација.

За кого?

Возрасни, Тинејџери

Koncentrirani vo aktivni sostojki, lesni za nanesuvanje, serumite BIODERMA se nasočeni kon precizni problemi so kožata i ja zgolemuvaat efikasnosta na vašiot krem. Tie vo sekoj pogled zaslužuvaat mesto vo vašata rutina!

Vo odnos na performansite, serumite za lice davaat nesporedlivi rezultati. Specijalno formulirani za da obezbedat nasočena nega, tie go ilustriraat najvisok stepen na stručnost na dermokozmetičkata laboratorija. Nivnata formula ima idealna koncentracija na aktivni sostojki koi se referenci za posakuvaniot rezultat, kako del od opsegot posveten na tip na koža ili specifičen problem na kožata. Suštinski za vašata normalna rutina, serumite za lice ja podgotvuvaat kožata za kremite što sledat, zgolemuvajḱi ja nivnata efikasnost. Tečnata i lesnata tekstura na serumite na BIODERMA gi pravi lesni i brzi za nanesuvanje. Da ne se koristi denes e nezamislivo!

Serumite BIODERMA se razvieni spored personaliziran pristap za nega na kožata, taka što postoi idealno rešenie za sekoj tip na koža. Nivnite formuli se dizajnirani ne samo vo odnos na vašata koža - mrsna ili čuvstvitelna, na primer - tuku i vo odnos na različnite problemi što vašata koža može da gi ima so tekot na vremeto. Dehidracija, čuvstvitelnost, skloni kon akni, temni damki, rani znaci na stareenje... Vo BIODERMA sekogaš ima serum za dnevni potrebi.

 

Njohuritë e plota shkencore të laboratorit BIODERMA janë në formulën e serumeve tona. Qasja jonë ka qenë gjithmonë gjetja e ekuilibrit të duhur midis efektivitetit për lëkurën tuaj dhe respektit më të madh për të. Përbërësit biomimetikë, ata që janë tashmë të pranishëm në lëkurë, përdoren me përparësi për të siguruar tolerancë optimale. Përbërësit aktivë të zgjedhur në mënyrë metodike për pastërtinë e tyre përdoren gjithmonë në dozën e duhur për t'ju sjellë rezultatet më të mira. Vitamina C e freskët dhe aktive për Pigmentbio C-Concentrate, serumi ynë kundër njollave të errëta, ose acidi hialuronik për lëkurën e dehidratuar në serumin Hydrabio Hyalu+… Të gjithë serumet tanë përmbajnë përqendrimin më efektiv të përbërësve aktivë për rezultate të pashembullta.

Marka dermatologjike e Naos, laboratori BIODERMA është i përkushtuar ndaj shëndetit të lëkurës dhe ndjek një qasje unike, ekobiologjinë. Kjo metodë e konsideron lëkurën si një botë të gjallë, që vazhdimisht ndërvepron me mjedisin e saj. Është një ekosistem dinamik që posedon natyrshëm të gjitha burimet që i nevojiten për të qëndruar në shëndet të mirë. Megjithatë, mënyra e jetesës, faktorët stresues mjedisorë dhe rrethanat specifike ndonjëherë mund të krijojnë një çekuilibër në ekosistem. Serumet tona inovative janë formuluar pikërisht për të trajtuar shkaqet e mosfunksionimeve në lëkurë dhe pasojat e tyre. Serumi Hydrabio Hyalu+, për shembull, është i pasuruar me acid hialuronik, për të rimbushur lëkurën. Serumi stimulon prodhimin natyral të acidit hialuronik të lëkurës, për të rihidratuar në mënyrë të qëndrueshme lëkurën dhe për të parandaluar shenjat e hershme të plakjes që janë për shkak të dehidrimit. Sa i përket serumit Sensibio Defensive, ai ka një veprim qetësues dhe hidratues, duke trajtuar shkaqet e plakjes së lëkurës për lëkurën e ndjeshme që reagon ndaj stresorëve mjedisorë. Për lëkurën e yndyrshme dhe të prirur ndaj akneve, serumi Sébium kombinon vetitë zbutëse të acidit salicilik, për një efekt të butë peeling, me teknologjinë e patentuar Fluidactiv, e cila vepron në shkaqet e mosfunksionimeve të lëkurës që çojnë në puçrra tek të rriturit dhe redukton në mënyrë të qëndrueshme shfaqjen e njollave. Acidi hialuronik siguron hidratim që qetëson lëkurën.

Za da može vašiot serum da dade celosna efikasnost, eve nekolku korisni soveti.

  • Koristete go serumot i kremot od istiot opseg, bidejḱi gi dizajnirame našite formuli da rabotat zaedno za da gi dobiete najdobrite rezultati.
  • Nanesete go vašiot serum nautro i/ili navečer, vo zavisnost od toa koi aktivni sostojki gi sodrži. Na primer, podobro e da nanesete vitamin C nautro. Hijaluronskata kiselina može da se nanesuva i nautro i navečer.
  • Sekogaš nanesuvajte go serumot otkako ḱe ja isčistite kožata i ḱe ja otstranite celata šminka so nežno sredstvo za čistenje koe go počituva hidrolipidniot film na vašata koža.
  • Pred da go nanesete vašiot serum, možete da koristite tonik ili magla što ḱe ja podgotvi vašata koža za da gi dobie site pridobivki od serumot.
  • Našite serumi se idealno koncentrirani. Potrebni se samo nekolku kapki. Namačkajte go liceto i pomognete mu da prodre so nežno pritiskanje so vrvovite na prstite.
  • Prodolžete so vašata rutina za nega na kožata so nanesuvanje na dneven ili noḱen krem, vednaš štom vašata koža celosno go apsorbira serumot.