Pigmentbio Foaming Cream

Ексфолијантен прочистувачки крем за осветлување на кожата уште под тушот.

Секојдневен чистач кој се измива

Хиперпигментирана кожа

Патентирана комбинација на активни состојки

За кого?

Возрасни

Кои се состојките ?

Погледнете го составот

Докажана ефикасност

Намалува појава на пигментација: 100%*

  • Нежно ја чисти кожата
  • Прави ексфолијација и го враќа сјајот на кожата
  • Помага во корегирање на постоечките дамки и спречува појава на нови
  • Хидрира и ја прави кожата мека

Одлична подносливост - Крем текстура која пени - Без сапун - Може да се користи како маска

Погледнете го изворот

Сите BIODERMA производи се формулирани во согласност со екобиолошките принципи, кои се во срцето на NAOS пристапот за почитување на кожата како екосистем и зачувување на нејзиното здравје, долготрајно.

Производот на Bioderma го почитува екосистемот на кожата и го зачувува нејзиното здравје

BIODERMA го откри Pigmentbio Foaming Cream за да создаде комплетна нега за чувствителна кожа склона кон појава на хиперпигментации.

Специфично дизајниран за овој тип на кожа, Pigmentbio Foaming Cream е избелувачки хидратантен чистач кој помага во корегирање на постоечките дамки и спречува појава на нови.

Овој производ содржи патентирана комбинација од активни состојки, познати по нивното депигментационо дејство: андрографолид и лизин азелат. Овие активни супстанции го регулираат биолошкиот механизам кој предизвикува хиперпигменација, за оптимално осветлување и превентивна ефикасност.


Оваа патентирана комбинација на активни состојки кои се наоѓаат во Pigmentbio Foaming Cream, е дополнета со коктел од активни состојки:

- Цитрична киселина, која ја забрзува обновата на епидермисот и отстранувањето на темните дамки.

- Коко гликозид/Глицерил олеат, ја зајакнува бариерата на кожата.

- AHA + ексфолирачки микрочестички, нежно ги отстрануваат несовршеностите.


Нежната текстура, без сапун, нежно ја чисти кожата.

Face Лице
Body Тело
Производ на Bioderma како да се користи производот чекор по чекор
Производ на Bioderma како да се користи производот чекор по чекор

Наутро и/или навечер

  • Чекор 1 Нанесете на влажна кожа.
  • Чекор 2 Направете пена.
  • Чекор 3 Исплакнете темелно.
  • Чекор 4 Може да се користи и како маска за лице еднаш или два пати неделно: нанесете подебел слој и оставете да одстои 5 минути а потоа измијте.

Избегнувајте контакт со очите.

Работиме секојдневно на влијанието на нашите производи врз надворешната средина. Повеќето од нашите производи се направени од пластика и може да се рециклираат. Сите наши надворешни амбалажи се направени од хартија од одржливо управувани шуми. Погледнете ги локалните упатства за сортирање за да го рециклирате вашиот производ најсоодветно.

Без разлика дали се должат на сонцето, годините, бременост (мелазма) или пост инфламаторна хиперпигментација, пегите и флеките претставуваат одраз на животот. Причина за овие пигментации е: зголемена продукција на меланин кој ја потемнува кожата. Отстранувањето на хиперпигментациите и враќањето на рамномерниот сјај, бараат време и трпение, иако повеќето луѓе сакаат брзи резултати.

Третманот на хиперпигментација се препорачува да започне со чистење на лицето, со соодветен чистач за хиперпигментирана кожа, кој ја чисти кожата и отстранува шминка, притоа спремајќи ја кожата за следниот чекор од негата.

Тестирано под дерматолошки надзор


Нежно чисти и ексфолирира (1)

Кожата е исчистена: 95%

Нежно ги елиминира нечистотиите: 85%Ја прави кожата мека (1)

Удобна кожа: 80%

Погледнете го изворот


Спречува и корегира темни дамки

Пигментираните дамки се намалени: 100% (2)Воедначува

Тенот е изедначен: 100% (2)Нежно чисти и ексфолирира

Ефикасно го чисти и ексфолирира лицето и телото: 100% (2)

Погледнете го изворот

Овој производ е формулиран според екобиолошкиот пристап на NAOS лабораториите. Во срцето на овој производ:

Патентираната комбинација на активни состојки ги регулира биолошките механизми што предизвикуваат формирање на темни дамки, за ефект на осветлување на кожата и оптимална превенција.

Погледнете ја листата на состојки