Photoderm AKN Mat SPF 30

Висока заштита и ефикасност против неправилности.

Специфична заштита

Комбинирана до мрсна кожа КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ

Fluidactiv™ патент

За кого?

Возрасни, Тинејџери

Кои се состојките ?

Погледнете го составот
Prescribed by dermatologists Препорачано од страна на дерматолози

Докажана ефикасност

Дерматолозите потврдиле подобрување на целокупната состојба на акните во 74% од испитаните случаеви.

PHOTODERM AKN MAT SPF74

-Гарантира многу висока УВА/УВБ заштита
-Го подобрува квалитетот на себум и спречува појава на неправилности (патент Fluidactiv™ )
-Овозможува долготраен мат ефект
-Ја активира природната одбрана на кожата и штити од ризик од клеточно оштетување
-Без мрсен ефект, без бели траги - Безбоен по нанесувањето
Одлична подносливост - Некомедогено - Отпорно на вода

Погледнете го изворот

Сите BIODERMA производи се формулирани во согласност со екобиолошките принципи, кои се во срцето на NAOS пристапот за почитување на кожата како екосистем и зачувување на нејзиното здравје, долготрајно.

За кожа склона кон акни, дилемата е да се заштитите од несаканите ефекти на сонцето, а притоа да ја ограничите појавата на сјај и несовршености. Под дејство на топлина, се зголемува производството на себум. Тешко е да се комбинира производ за нега на кожа со заштита од сонце.

Photoderm AKN Mat SPF30 е високо заштитна формулација, совршено прилагодена на кожа склона кон акни:

- Патентираниот комплекс Fluidactiv™ биолошки го подобрува квалитетот на себум за да спречи блокирање на порите и да спречи појава на флеки

- Салицилна киселина и гликолна киселина ја измазнуваат текстурата на кожата и помагаат да се спречи ефектот на повторно појавување.

- Технологијата SUN ACTIVE DEFENSE, наместо да ја преоптоварува кожата со филтри, ги зајакнува способностите за самоодбрана на кожата да ги компензира биолошките влијанија на УВА. Обозможува антиоксидантна заштита и ја одржува имунолошката одбрана на кожата под сонцето.

Вистински дерматолошки производ за нега на сонце, оваа течна формула дава моментален ефект на матирање, ја воедначува кожата и го ограничува повторното појавување на акни на кожата. 

Face Лице
Neck Врат

Неколку пати на ден при изложување на сонце

  • Чекор 1 Нанесете рамномерно на лицето и вратот пред изложување на сонце (нанесувањето мала и недоволна количината на производ го намалува нивото на заштита).
  • Чекор 2 Аплицирајте често, пред и по пливање, триење или спортски активности.

Нанесете на здрава кожа. Не ги изложувајте на сонце бебињата и малите деца. Прекумерна изложеност на сонце може да го оштети здравјето.

Работиме секојдневно на влијанието на нашите производи врз надворешната средина. Повеќето од нашите производи се направени од пластика и може да се рециклираат. Сите наши надворешни амбалажи се направени од хартија од одржливо управувани шуми. Погледнете ги локалните упатства за сортирање за да го рециклирате вашиот производ најсоодветно.

Комбинираната до мрсна кожа склона кон акни се карактеризира со прекумерно производство на себум. Клинички знаци се обично митисери, комедони, микро цисти и разни мозолчиња.

Резултати докажани со клинички студии

Матира
Намалување на количината на себум: -18.2% за 8 часа (1)

Погледнете го изворот

Спречува појава на неправилности
Дерматолозите потврдија подобрување на целокупната состојба на акните во 74% од случаите (2)
Бројот на вкупни лезии е намален кај 77% од испитаниците (2)

Отпорно на вода
Photoderm AKN Mat SPF30 има просечна стапка на задржување > 50% по две капења од 20-минути (3)

Погледнете го изворот

Овој производ е формулиран според екобиолошкиот пристап на NAOS лабораториите. Во срцето на овој производ:

Промените во флуидноста на себумот можат да бидат одговорни за појава на неправилности на кожата. Овој патентиран комплекс се бори против згуснувањето и оксидирањето на себумот, со цел да не се запушат порите и да се минимизира ризикот од појава на акни. Овој патент од NAOS истражувачкиот центар е дизајниран во Aix-en-Provence и развиен во нашите лаборатории.

SUN ACTIVE DEFENSE PATENT : high-technology sun protection, reinforced against UVA rays. An association of UV filters and a biological protection that improves the self defense capacity of the skin to help maintain long-lasting care of its health in the sun.

Погледнете ја листата на состојки