Filtro kërkimin

2 Produktet

Tipi i produktit
Употреба
Shqetësimet e lëkurës dhe gama
Tipi i produktit
Lloji i lëkurës
Main target

2 Produktet

Serum

Lëkurë e hiperpigmentuar Tâches brunes et pigments irréguliers Njolla dielli, njolla të errëta, fotoplakje

LumiReveal™ technology

Pigmentbio C-Concentrate

Ilaç i sigurisë së lartë me Vitaminë C për korrigjimin intensiv të pigmentimit.

Për kë?

Të rriturit

Serum

Lëkurë e ndjeshme dhe e dehidratuar

Aquagenium™ patent

Hydrabio Sérum

Koncentrat që gjeneron hidratim të menjëhershëm dhe të qëndrueshëm.

Për kë?

Të rriturit, Adoleshentët

Të përqendruar në përbërës aktivë, të lehtë për t'u aplikuar, serumet BIODERMA synojnë probleme të sakta të lëkurës dhe rrisin efektivitetin e kremit tuaj. Ata meritojnë në çdo mënyrë një vend në rutinën tuaj!

Për sa i përket performancës, serumet e fytyrës japin rezultate të pashoqe. Të formuluara posaçërisht për të ofruar kujdes të synuar, ato ilustrojnë shkallën më të lartë të ekspertizës së një laboratori dermokozmetik. Formula e tyre ka përqendrimin ideal të përbërësve aktivë që janë referenca për një rezultat të dëshiruar, si pjesë e një game të dedikuar për një lloj lëkure ose një problem specifik të lëkurës. Thelbësore për rutinën tuaj normale, serumet e fytyrës përgatisin lëkurën për kremrat që vijojnë, duke rritur efektivitetin e tyre. Tekstura e lëngshme dhe e lehtë e serumeve BIODERMA i bën ato të lehta dhe të shpejta për t'u aplikuar. Të mos përdorësh një sot është e paimagjinueshme!

Serumet BIODERMA janë zhvilluar sipas një qasjeje të personalizuar të kujdesit të lëkurës, në mënyrë që të ketë një zgjidhje ideale për çdo lloj lëkure. Formulat e tyre janë projektuar jo vetëm për sa i përket lëkurës suaj – të yndyrshme ose të ndjeshme, për shembull – por edhe në aspektin e problemeve të ndryshme që lëkura juaj mund të ketë me kalimin e kohës. Dehidratim, ndjeshmëri, të prirura për acne, njolla të errëta, shenja të hershme të plakjes... Në BIODERMA, ka gjithmonë një serum për nevojat e përditshme.

Njohuritë e plota shkencore të laboratorit BIODERMA janë në formulën e serumeve tona. Qasja jonë ka qenë gjithmonë gjetja e ekuilibrit të duhur midis efektivitetit për lëkurën tuaj dhe respektit më të madh për të. Përbërësit biomimetikë, ata që janë tashmë të pranishëm në lëkurë, përdoren me përparësi për të siguruar tolerancë optimale. Përbërësit aktivë të zgjedhur në mënyrë metodike për pastërtinë e tyre përdoren gjithmonë në dozën e duhur për t'ju sjellë rezultatet më të mira. Vitamina C e freskët dhe aktive për Pigmentbio C-Concentrate, serumi ynë kundër njollave të errëta, ose acidi hialuronik për lëkurën e dehidratuar në serumin Hydrabio Hyalu+… Të gjithë serumet tanë përmbajnë përqendrimin më efektiv të përbërësve aktivë për rezultate të pashembullta.

Marka dermatologjike e Naos, laboratori BIODERMA është i përkushtuar ndaj shëndetit të lëkurës dhe ndjek një qasje unike, ekobiologjinë. Kjo metodë e konsideron lëkurën si një botë të gjallë, që vazhdimisht ndërvepron me mjedisin e saj. Është një ekosistem dinamik që posedon natyrshëm të gjitha burimet që i nevojiten për të qëndruar në shëndet të mirë. Megjithatë, mënyra e jetesës, faktorët stresues mjedisorë dhe rrethanat specifike ndonjëherë mund të krijojnë një çekuilibër në ekosistem. Serumet tona inovative janë formuluar pikërisht për të trajtuar shkaqet e mosfunksionimeve në lëkurë dhe pasojat e tyre. Serumi Hydrabio Hyalu+, për shembull, është i pasuruar me acid hialuronik, për të rimbushur lëkurën. Serumi stimulon prodhimin natyral të acidit hialuronik të lëkurës, për të rihidratuar në mënyrë të qëndrueshme lëkurën dhe për të parandaluar shenjat e hershme të plakjes që janë për shkak të dehidrimit. Sa i përket serumit Sensibio Defensive, ai ka një veprim qetësues dhe hidratues, duke trajtuar shkaqet e plakjes së lëkurës për lëkurën e ndjeshme që reagon ndaj stresorëve mjedisorë. Për lëkurën e yndyrshme dhe të prirur ndaj akneve, serumi Sébium kombinon vetitë zbutëse të acidit salicilik, për një efekt të butë peeling, me teknologjinë e patentuar Fluidactiv, e cila vepron në shkaqet e mosfunksionimeve të lëkurës që çojnë në puçrra tek të rriturit dhe redukton në mënyrë të qëndrueshme shfaqjen e njollave. Acidi hialuronik siguron hidratim që qetëson lëkurën.

Në mënyrë që serumi juaj të japë efektivitet të plotë, këtu janë disa këshilla të dobishme.

  • Përdorni serumin dhe kremin nga e njëjta gamë, pasi ne i dizajnojmë formulat tona që të punojnë së bashku në mënyrë që të merrni rezultatet më të mira.
  • Aplikoni serumin tuaj në mëngjes dhe/ose në mbrëmje, në varësi të përbërësve aktivë që ka. Për shembull, është më mirë të aplikoni vitaminë C në mëngjes. Acidi hialuronik mund të aplikohet si në mëngjes ashtu edhe në mbrëmje.
  • Aplikoni gjithmonë serumin tuaj pasi të keni pastruar lëkurën dhe të keni hequr të gjithë përbërjen me një pastrues të butë që respekton filmin hidrolipidik të lëkurës tuaj.
  • Përpara se të aplikoni serumin tuaj, mund të përdorni një tonik ose një mjegull që do të ushqejë lëkurën tuaj për të marrë të gjitha përfitimet e serumit.
  • Serumet tona janë të përqendruara në mënyrë ideale. Duhen vetëm disa pika. Përhapeni në fytyrën tuaj dhe ndihmojeni të depërtojë duke e shtypur butësisht me majat e gishtave.
  • Vazhdoni rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës duke aplikuar kremin tuaj të ditës ose të natës, sapo lëkura juaj të ketë përthithur plotësisht serumin.