Детален преглед

8 производи

Тип на производ
Употреба
Нега на кожа и линија
Тип на производ
Тип на кожа
Избрани за вас 
Main target

8 производи

Секојдневен чистач кој се измива

Првут и сквами на скалп

DSactiv™ патент

Nodé DS+ Shampooing

Шампон кој делува на причините за упорниот првут.

За кого?

Возрасни, Тинејџери

Фотографија на производот BIODERMA,  Atoderm Gel douche 1L, гел за туширање за сува кожа

Секојдневен чистач кој се измива

НОРМАЛНА ДО СУВА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

Skin Protect™ Комплекс

Atoderm Gel douche

Нежен гел за чистење, без сапун кој ја почитува кожата.

За кого?

За целото семејство (освен предвремено родени бебиња)

Секојдневен чистач кој се измива

Комбинирана до мрсна кожа

D.A.F. Патент

Sébium Gel moussant

Нежен чистач за прочистување на кожата. Ги отстранува нечистотиите, го контролира излачувањето на себум.

За кого?

Возрасни, Тинејџери

Фотографија на производот BIODERMA, Sebium H2O 500ml, мицеларна вода за кожа склона кон акни

Секојдневен чистач без измивање

Комбинирана до мрсна кожа КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ

Micellar технологија

Sébium H2O

Дерматолошка мицеларна вода која чисти, ја отстранува шминката и ја прочистува кожата без да ја исуши.

За кого?

Возрасни, Тинејџери

Фотографија на производот BIODERMA, Atoderm huile de Douche 1L, масло за туширање за сува кожа

Секојдневен чистач кој се измива

МНОГУ СУВА, ИРИТИРАНА ДО АТОПИЧНА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

Skin barrier therapy™ патент

Atoderm Huile de douche

24 часа хидратација и непосреден комфор веднаш по туширањето.

За кого?

За целото семејство (освен предвремено родени бебиња)

Фотографија на производот BIODERMA, Atoderm Intensive Gel moussant 1L, пенест гел за сува кожа

Секојдневен чистач кој се измива

МНОГУ СУВА, ИРИТИРАНА ДО АТОПИЧНА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

Skin barrier therapy™ патент

Atoderm Intensive Gel moussant

Нежен прочистувачки гел за чистење, против чешање.

За кого?

За целото семејство (освен предвремено родени бебиња)

Фотографија на производот BIODERMA, Node K Shampooing 150ml, шампон против првут за скалп со сквами

Секојдневен чистач кој се измива

Првут и сквами на скалп

D.A.F. Патент

Nodé K Shampooing

Смирувачки шампон против чешање кој ги елиминира сквамите.

За кого?

Возрасни

Секојдневен чистач кој се измива

Сите типови на коса

NOn-DEtergence патент

Nodé Shampooing fluide

Флуиден шампон без детергент кој чисти, го почитува скалпот и го штити.

За кого?

За целото семејство (освен предвремено родени бебиња)